Spel en plezier zijn een serieuze zaak, over leeftijden heen. Het draagt bij aan mentaal welzijn en prikkelt niet alleen het creatieve brein, maar versterkt ook het groepsgevoel. Museum Dr. Guislain daagt je uit om je (Eigen) huis te verdedigen in een ongeziene strijd op een unieke locatie.
Onbekommerd spelplezier lijkt doelloos, maar in een maatschappij waar nut en ambitie primeren, moet je blijven spelen. Game on.
Bezoek ook gratis de expo ‘Eigen huis’ en duik in het verleden dat Museum Dr. Guislain waarborgt. Ontdek een dromerig magazijn van keukengerei en een zee van brieven en dagboeken.
Het spel
Totaal: 8 spelers
Duur: 30 minuten
Spel: 4 borden (met telkens 2 spelers per bord)
Oriëntatievermogen is een handige vaardigheid in het Museum Dr. Guislain: de site bestaat uit steegjes, zalen, trappenhallen, grote en kleine binnentuinen. Wie vindt er zijn weg? De winnaar van The Guislain (Board)Game.
Verzamel zoveel mogelijk objecten uit onze collectie door de baan in het labyrint vrij te maken. Gearriveerd? Ga op zoek naar het fysieke object in de expo Eigen huis (daar vind je de sleutel naar een nieuw object). Je speelt niet alleen tegen de tijd, maar via valkuilen saboteer je of help je net je tegenspelers.
Plottwist. Het spel roteert bij het luiden van de bel: je team schuift door naar het bord van de tegenstander. Zal je daar sneller je weg vinden?
Wie op het einde van de 30 minuten de meeste objecten heeft verzameld, wint The Guislain (Board)Game!
Tijdsslot inboeken (reserveren is verplicht!)
1 team bestaat uit max. 2 personen
1 spel bestaat uit max. 8 personen
Belangrijk! Dit formulier geldt niet als een bevestiging! Gelieve een bevestiging via mail af te wachten. Vragen? Mail naar onthaal@museumdrguislain.be
THE GUISLAIN (BOARD)GAME
DOEL = zoveel mogelijk objectkaarten verzamelen
DUUR = 30 min.
SPELERS = Max. 8 spelers
Er zijn vier spelborden, aan elk bord staan max. twee spelers. Deze twee spelers spelen samen. Je ziet een doolhof aan gangen op het spelbord. In sommige gangen staan objecten uit de expo Eigen huis afgebeeld.
Start
Bij aanvang van het spel staan de spelers voor hun bord, met de 49 schuifkaartjes op het bord en 1 kaart om mee te schuiven. Op dat schuifkaartjes staat hun pion. Deze pion wordt gebruikt om door de gangen te gaan. Eenmaal het schuifkaartje voor de eerste keer is ingezet, blijft de pion op het spelbord en wordt er altijd vanuit de positie van de pion vertrokken. De pion kan enkel door vrijgemaakt gangen schuiven.
Ø Alle kaartjes op het bord kunnen schuiven
Ø Er worden aaneensluitende gangen gemaakt
Ø De objectkaart ligt bij aanvang met de achterkant naar boven
Doel: baan een weg voor je pion door gangen vrij te maken met je schuifkaart. Zoek het object op je objectkaart die je bij aanvang hebt gekregen.
VERLOOP
Als je de wekker hoort, start het spel, en enkel dan. De spelers krijgen 2 minuten om de kaarten te verschuiven en een weg te banen naar hun object.
Ø Staat je object niet op het bord? Pech, je zit deze tijd uit. Tip1: kijk alvast op het volgende bord hoe je naar het object geraakt TIP 2: saboteer jouw speelbord voor de volgende groep.
Is de wekker afgegaan? Je schuift onmiddellijk op naar het volgende bord. Je neemt jouw objectkaart mee en zoekt verder naar het object op dit nieuwe speelbord voor de komende twee minuten.
OBJECT GEVONDEN
Sta je met je pion op het object van op je objectkaart? Goed, ga nu het fysieke object zoeken in de expo Eigen huis. Naast het object zal je een “GEVONDEN OBJECTKAART” vinden. Neem deze mee, keer terug naar de spelleider en ontvang een nieuwe objectkaart.
Het spel start opnieuw.
VALKUILKAART
Op het spelbord kan je doodskoppen in sommige gangen terugvinden. Passeer je langs zo’n doodskop, dan neem je een valkuilkaart en voer je de opdracht op de kaart uit.
> Let op! Het is niet altijd slim om de doodskop te vermijden, want valkuilkaarten houden niet per se een nadeel voor jou in! Het kan je net een voordeel opleveren en jouw tegenstander saboteren. Soms houdt een valkuilkaart een opdracht in. Ga hiervoor te rade bij de spelleider.
EINDE SPEL
Het spel eindigt na 30 minuten, dit wordt aangegeven door de spelleider. De winnaar is het team met de meeste gevonden objectkaarten.
SPELLEIDER
De spelleider zorgt dat het spel in goede banen loopt. Luister naar de spelleider!